9:45 Geldi

efe budak
2 min readNov 29, 2019

Original yazı: https://efebudak.com/2019/11/945-podcast-kanalimiz-yayin-hayatina-basladi

Yurt dışında kafa dengi hemşerilerinizin olması tahmin ettiğinizden daha fazla önem arz ediyor. “Bizim yemekler şöyle, sizde şuna ne diyorlar, bizim bir ata sözü var onu da şöyle çevirebilirim ingilizceye” gibi ilk başlarda ilginç imajı uyandırıp bir süre kabak tadı veren sohbetler yapmak zorunda olmadığınız arkadaşlar akıl sağlığınızın yerinde olmasına oldukça faydalı.

Şanslı olmam dolayısıyla işyerinde bol kahkahalı sohbetler edebildiğim iki değerli arkadaşım var. Bazen yazılım, bazen hayatın akışı, bazen yurt dışında karşılaştığımız problemlerden konuşurken, bu muhabbetlerin başkaları için de faydalı olabileceğini düşünüp bir podcast kurma fikrine kapıldık.

Henüz iki bölüm kaydetmiş olsak da (tahmin etmediğimiz kadar) düzenli bir şekilde konularımızı listeleyip çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Daha hala yolun başında olsak da kayıt sırasında da, sonrasında da oldukça eğleniyoruz.

Eğer aklınızda yurt dışında çalışmak ya da yaşamak varsa, yazılımcıysanız, veya bu gidenlerin başından neler geçiyor diye merak ediyorsanız 945'i dinlemek isteyebilirsiniz.

945, sabahları 9:45 civarı olan yazılım ekiplerinin yaptığı stand-up toplantılarına bir gönderme…

Yorumlarınızın, düşüncelerinizin, ve tavsiyelerinizin daha yolun başında olan bizler için büyük farklar yaradacağına emin olun. Bu yazının altına yorum bırakabilir, aşağıya ekleyeceğim twitter hesabını takip edebilir, ya da doğrudan dokuzkirkbespodcast@gmail.com hesabına mail gönderebilirsiniz.

Buyrunuz bütün ihtiyacınız olan linkler;

https://anchor.fm/945

Alkışlayıp, paylaşmayı, duygu düşüncelerinizi bize göndermeyi unutmayın.

--

--